Ruczaj stał się miejscem upodobanym przez licznych deweloperów w Krakowie. Miejsce to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jeśli mowa o nowych mieszkaniach w Krakowie. Każdy deweloper, który sprzedaje nowe mieszkania na Ruczaju nie ma absolutnie problemu z ich zbyciem. I nie zmieniają takiego stanu rzeczy nawet dosyć wysokie ceny oraz fakt, że obszar ten staje się już mocno zabudowany. Ludzie jakby na przekór dalej chcą się tam osiedlać i kupują kolejne nowo wybudowane mieszkania.

Patrząc na można tu znaleźć średnio za siedem tysięcy za metr kwadratowy. Czy to dużo? Ciężko jednoznacznie się do tego odnieść, ale z całym przekonaniem są to ceny wyśrodkowane jak na Kraków, bo można w innych lokalizacjach spotkać się z niższymi cenami, a w innych z wyższymi. Jedno jest pewne, deweloper rozpoczynając sprzedaż atrakcyjnych mieszkań w tym miejscu, może liczyć na duży popyt ze względu na lokalizację.

Mieszkania od deweloperów w Krakowie w obrębie Ruczaju są interesujące i z reguły nie ma kłopotów z ich sprzedażą. Aczkolwiek zdarzają się oferty sprzedaży wyróżniające się na tle innych ofert, a wtedy sprzedają się błyskawicznie oraz oferty bardzo przeciętne, w których sprzedaż trwa jeszcze wiele miesięcy po oddaniu budynku do użytkowania. Nowe mieszkania na Ruczaju mają stosunkowo duży metraż, często też sporych rozmiarów balkony, no i oczywiście to co dla wielu osób najistotniejsze – mają rewelacyjne połączenie komunikacji miejskiej do centrum.

Ruczaj ma wysoka sprzedaz nowych mieszkanZdjęcie przedstawia realizowaną przez dewelopera Salwator inwestycję na Ruczaju – nowe mieszkania w rozsądnej cenie

Szykując się do zakupu nowego mieszkania przyszykujmy też niemałą kwotę na… miejsce parkingowe. W obecnych czasach płaci się za nie kosmiczne ceny. W przypadku parkingów podziemnych są to kwoty oscylujące w granicach 30-40 tysięcy złotych. W nowych budynkach rzadko też możemy liczyć na piwnice, bo miejsce tych zajmują parkingi podziemne, nierzadko nawet dwupoziomowe.

Większość mieszkań w inwestycjach na Ruczaju zostaje sprzedana nim budynek przejdzie odbiór i będzie można je urządzać. Najszybciej sprzedają się mieszkania o mniejszych metrażach. Wpływ na poziom sprzedaży mają również lokalizacje mieszkań w budynku – na jaki kierunek wychodzą okna i balkon czy na którym piętrze znajduje się mieszkanie.

Większość oferowanych dziś nowych mieszkań ma połączoną kuchnie z salonem, ale kupując zawczasu u dewelopera – nim mieszkanie zostanie wybudowane – można poprosić o lekkie modyfikacje, takie jak dodatkowa ściana czy wykonanie jej przesunięcia w stosunku do pierwotnego planu budowy.

Kraków jest miastem, które się mocno rozbudowuje i zaludnia coraz więcej mieszkańców. Deweloperzy budują coraz więcej budynków mieszkalnych, a Ruczaj to bardzo popularna lokalizacja, gdzie popyt na nowe mieszkania jest wyższy niż na wielu innych obszarach miasta.