Biorezonans to jedna z metod stosowanych w medycynie alternatywnej. Jego istotą są drgania, czyli częstotliwość rezonansowa, która wykorzystywana jest do diagnostyki oraz leczenia takich przypadłości jak: pasożyty, grzyby czy alergie. Stanowi też badanie na boreliozę, czyli chorobę wywoływaną przez bakterię Borelia. Leczenie polega na tym, że biorezonans magnetyczny wykrywa w organizmie właśnie takie zmieniające się częstotliwości, a następnie wprowadza je w drgania, po których bakteria z czasem ulegnie rozpadowi.

Zastosowanie biorezonansu pozwala pacjentowi zapobiec długiej, wyniszczającej organizm antybiotykoterapii. Jak wygląda to w praktyce? Jedna sesja przy użyciu biorezonansu zajmuje około 1,5 godziny i musi być powtarzana cyklicznie w odstępach mniej więcej cotygodniowych, a takich zabiegów powinno być około 15.

Zwykle pierwsze efekty w postaci złagodzenia bólu stawów czy głowy oraz przywrócenia pełnej ruchomości kończyn widoczne są już po kilku sesjach, jednak należy dotrwać do końca terapii, aby leczenie było w pełni skuteczne.

Jeżeli zatem chory na boreliozę poddał się wcześniej tradycyjnemu leczeniu, które okazało się nieskuteczne lub w ogóle się nie poddał z obawy przed skutkami ubocznymi wielomiesięcznego zażywania antybiotyków oraz wierzy w terapie naturalne, powinien koniecznie wypróbować możliwość przebadania się i leczenia biorezonansem.

W okolicach Poznania pacjenci mogą wybrać biorezonans w INNmed.pl – gabinecie terapii naturalnych znajdującym się w Swarzędzu sąsiadującym z miastem Poznań. Jest to fachowa placówka, która dysponuje należytym sprzętem i ma wykwalifikowaną kadrę.

biorezonans terapia na borelioze od kleszcza