Urządzanie pokoju dziecięcego to spore wyzwanie dla rodziców. Sklepy i markety oferują niesamowicie bogaty wybór mebli, dodatków i różnorodnych akcesoriów, co dodatkowo nie ułatwia szybkich zakupów. Aby pomieszczenie było przytulne i dziecko czuło się w nim bezpiecznie, oprócz odpowiedniego łóżka ważna jest także dekoracja okien.

zasłony dziecięcePowinna być ona zarazem praktyczna i stanowić osłonę okna wieczorem i w nocy. Wiele rodziców do pokoju swojej pociechy wybiera zasłony. Warto uwagi zasłony dla dzieci dostępne są w wielu punktach stacjonarnych jak i internetowych w różnych wzorach i kolorach. Wiele klientów wybiera modele z wizerunkami bajkowych postaci. Z powodzeniem zastąpią one smutne, tradycyjne rolety lub plisy okienne. Zasłony do pokoju dziecka dobrze jest umieścić pod specjalną listwą maskującą, która jest niezwykle modna od kilku sezonów. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego karnisza, który nieustannie się kurzy. Listwa prezentuje się bardzo subtelnie i jest wręcz niewidoczna na ścianie. Montaż jest bardzo łatwy, wystarczy dopasować odpowiedni wymiar.

Wiele sklepów oferuje wykonanie zasłon z wybranej tkaniny na indywidualne zamówienie klienta. Ceny mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za metr. Wpływ na wysokość ceny ma wiele czynników, między innymi rodzaj wybranego materiału i producent. Zasłony należy prać w odpowiednich detergentach i w nie za wysokiej temperaturze, aby nie straciły one formy i kolorów.

Dobrym wyborem są zasłony, które wyglądem przypominają welur, gdyż są one bardzo przyjemne w dotyku i nie wymagają prasowania. Aby w dzień podpiąć zasłony dobrym wyborem są specjalne magnesy, które umożliwiają dowolne układanie materiału. Takie akcesoria dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Ich ceny nie przekraczają kwoty kilkudziesięciu złotych.