Dziś dla wielu zwłaszcza młodych osób budowa sylwetki ma wielkie znaczenie. Panowie uwielbiają budować masę mięśniową. I w każdej możliwej sytuacji chwalić się przed zebranymi swoją muskulaturą. Dlatego zajęcia na siłowni są dla nich bardzo ważne. I przy każdej nadarzającej się okazji biegną na siłownię. Młode kobiety również nie omijają tego miejsca do ćwiczeń, jakim jest siłownia.

silownia z osobistym trenerem

Nawet stali bywalcy siłowni nie zawsze wiedzą, jakie ćwiczenia są potrzebne na budowę danych partii mięśni. Nie wspominając tutaj o kompletnych nowicjuszach, którzy pojawiają się pierwszy raz ćwiczyć i nie mają pojęcia co będzie dla nich najlepsze. Na szczęście dziś nie jest to już problemem, gdyż może w tym pomóc trener osobisty.

Taki trener personalny to osoba kompetentna, która zajmuje się między innymi układaniem zestawu ćwiczeń, tzw. planu treningu, dla danej osoby. Trener personalny uczy również tego, jak należy wykonać dane ćwiczenia, oraz obserwuje trening osobisty swojego ucznia i monitoruje jego postępy i wyniki. Jest również poniekąd psychologiem dla swojego podopiecznego, gdyż motywuje go do działania, uczy radzić sobie z porażkami i sukcesami na siłowni.

Z tego właśnie powodu, trening personalny jest dobrym wyjściem dla osób niemających pojęcia o profesjonalnych zajęciach ruchowych, a chcących osiągnąć konkretny cel. Jak na przykład zrzucenie zbędnych kilogramów lub budowanie masy ciała. Nie znając zasad odpowiedniego treningu przez długi czas można nie widzieć postępów mimo intensywnego trenowania. Dotyczy to ćwiczeń odchudzających, jak i tych, które mają zbudować mięśnie.

Więcej na stronie siłowni z Krakowa tutaj: https://fitnow.pl/