sposobem na ożywienie każdego wnętrza jest wybranie tematyki, która będzie motywem przewodnim danego pomieszczenia. Dla miłośników marynistyki i żeglugi ciekawą propozycją mogą być dekoracje morskie, które sprawią, że nawet w środku miasta można czuć się jak w pobliżu ukochanego morza.
Produkty inspirowane marynistyką spodobają się nie tylko wilkom morskim, którzy nawet w domu chcą czuć się tak, jakby właśnie byli w trakcie odległej morskiej podróży. Nie trzeba jednak być zawodowym marynarzem, by cieszyć się urokiem morskich inspiracji w zaciszu swojego domu. Modne dodatki inspirowane życiem na statku pasują do bardzo różnych wnętrz. Świetnie skomponują się również z tymi utrzymanymi w modnej minimalistycznej estetyce, dodając im wyjątkowego sznytu poprzez dobranie odpowiednich akcentów. Interesującym dodatkiem i początkiem wielogodzinnych fascynujących rozmów może być wiosło zawieszone na ścianie w widocznym miejscu. Dodatek taki może pasować do wielu typów wystroju, ponieważ występuje w bardzo różnorodnej kolorystyce. Dostępna jest również mnogość ich wzorów. Czasem również wystarczy kosmetyczna zmiana, taka jak wymiana nudnych poduszek na utrzymane w odpowiedniej stylistyce, by odświeżyć wygląd salonu. Tekstylia w bielach, czerwieniach i granatach od razu przywołują morskie skojarzenia. Motywy statków, kotwic i węzłów od razu tworzą żeglarską atmosferę.
Miłośnicy bardziej klasycznych wnętrz będą za to zachwyceni eleganckimi dodatkami, które przypominają o ich żeglarskiej pasji. Lakierowane i starannie wykonane modele statków mogą służyć za dekorację salonu, sypialni lub biura, budząc podziw i przypominając o odbytych morskich wojażach. Alternatywą dla nich mogą być również małe stateczki zamknięte w butelce, wykonane ze starannością o każdy, nawet najmniejszy detal. Rozbudzą one na pewno apetyt na kolejną morską przygodę.
Prawdziwy wilk morski na pewno doceni elementy znane ze swoich zamorskich podróży, które może teraz podziwiać nawet w swoich czterech kątach. Prawdziwy morski kompas, dzwon żeglarski lub koło sterowe wykonane z drewna mogą zdobić ściany domu marynarza, codziennie przypominając mu o jego pasji. Wysmakowane dodatki przyciągają spojrzenia i zachęcają do podzielenia się opowieściami i wspomnieniami z pokładu. Eleganckim akcentem może być również klasyczna mapa utrzymana w kolorach sepii, utrzymana w stylistyce vintage i dodająca ciepła wnętrzu. Dzięki odpowiedniemu doborowi dobrze wykonanych gadżetów każda sypialnia może wyglądać jak prawdziwa kapitańska kajuta.
Dekoracje marynistyczne mogą przydać się również podczas dekorowania dziecięcej sypialni. Przy pomocy akcesoriów utrzymanych w tym stylu pokój malucha może stać się prawdziwą morską krainą, inspirującą wiele wspaniałych zabaw i świetnie pobudzającą dziecięcą kreatywność. Wykorzystując odpowiednie tkaniny i marynistyczne gadżety można z łatwością odmienić wygląd nudnego wnętrza. sprawiając, że uzyska niepowtarzalny charakter. Dla dzieci, które marzą o byciu piratami, również coś się znajdzie. Pirackie dodatki rodem z „Piratów z Karaibów” sprawią, że maluch poczuje się tak, jakby dowodził pod piracką banderą.