Rożek dla niemowląt jest jedną z podstawowych rzeczy, jakie powinny się znaleźć w każdej wyprawce dla noworodka. Rożki są niezbędne, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia dziecka.

Jest on bardzo funkcjonalną rzeczą, ponieważ możemy go używać w różny sposób na przykład podczas karmienia niemowlaka, usypiania lub też jako ciepły podkład. Jest ona również bardzo przydatny podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych. Jakie występują rodzaje rożków dla niemowląt? Czym powinniśmy się kierować przy wyborze rożka dla dziecka? Małe dzieci tuż po urodzeniu potrzebuję ciepła oraz bliskości dlatego też idealnie sprawdzi się rożek dla niemowląt, kocyk czy też otulacz dla dzieci. Są one bowiem bardzo funkcjonalne, a także cieszą się coraz większą popularnością.

Wszystkie akcesoria przeznaczone dla dzieci mają jedno zadanie: pomóc maluchowi zaadaptować się do nowych warunków. Niemowlę, które otulony jest kocykiem lub zawinięte w rożek czuję się bezpieczne, szybciej się uspokaja, lepiej śpi oraz jest mu ciepło. Dzieci lubią być owijane, ponieważ bardzo im to przypomina sytuację kiedy jeszcze były w brzuchu mamy gdzie były ciasno otulone, natomiast temperatura wynosiła 36, 6 stopnia Celsjusza. takie otulanie daj im namiastkę warunków do których były przyzwyczajone przez okres 9 miesięcy.

Rożki dla niemowląt możemy podzielić na kilka kategorii najpopularniejszy podział to: rożki usztywniane, które mają z tyłu uszy tą kieszonkę wkładem kokosowym lub wkładem z pianki. Jest to idealna opcja na pierwsze miesiące życia dziecka, ponieważ dziecko czuję się bezpieczniejsze, natomiast rodzice odczuwają większy komfort podczas noszenia. Wkłady kokosowe czy też piankowe ułatwiają prawidłowe trzymanie noworodka. Jeżeli wybierzemy rożek z wkładem kokosowym warto zwrócić uwagę na to żeby nie był zbyt sztywny, ponieważ może okazać się, że od dziecka nie będzie możliwe.

Rożki dla niemowląt dzielą się na kilka kategorii. Najpopularniejszy podział to rożki miękkie lub usztywniane. Rożki usztywniane z tyłu mają uszytą specjalną kieszonkę, w której znajduje się wkładka kokosowa lub wkład z pianki. Takie rozwiązanie sprawia, że dziecko jest bezpieczniejsze, a rodzice odczuwają większy komfort przy noszeniu. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy rodzice nie czują się pewnie i boją się nosić dziecko bez asekuracji. Wkład kokosowy lub piankowy ułatwiają prawidłowe trzymanie noworodka. Rożki miękkie odróżniają się tym od rożków usztywnianych, ale nie mają wszy tego wkładu kokosowego lub piankowe.