Nasze życie zawodowe pochłania zazwyczaj mnóstwo czasu. Na życie prywatne pozostaje nam jego bardzo niewiele. Dlatego dobrze jest spędzić pożytecznie ten czas, który nam pozostaje nam po wyjściu z pracy. Oczywiście wszyscy mamy jakieś obowiązki. Jednak przychodzi ten moment, w którym można mieć kilka chwil dla siebie. Co wtedy?

Niektórzy siadają do komputera i zabierają się za gry. Oczywiście pozwala ta na odreagowanie codziennych stresów. Jednak na dłuższą metę taka forma spędzania wolnego czasu niczego pozytywnego nie wniesie do naszego życia. A gdyby tak odstawić komputer i podjąć się gry w realnym świecie? Czy jest to możliwe? Czy istnieje taka gra? Odpowiedź jest twierdząca, a jest nią gra miejska – w Krakowie znajdziecie ją tu: http://www.lostroom.pl/gra-miejska. Zapytacie co to takiego ta gra miejska? Szczegóły znajdują się poniżej.

Gra miejska polega po prostu na rozwiązywaniu zagadek i zadań w realnym świecie. Pod wieloma względami gry miejskie przypominają te, które znamy z ekranu komputera. Tutaj można też rozwiązywać zagadki, eksplorować ciekawe miejsca czy też zgłębiać różne tajemnice. Wszystko to jednak w realnym świecie i w otoczeniu prawdziwych i żywych ludzi. W epoce powszechnej cyfryzacji taka ucieczka od ekranu komputera może wyjść nam na dobre.

gra miejska w przestrzeni krakowa

Tutaj pojawia się pytanie, jaka lokalizacja jest dobra dla takiej gry miejskiej? Zazwyczaj jest to stosunkowo rozległy teren miejski. Bardzo popularne pod kątem tej gry są miasta atrakcyjne turystycznie, jak na przykład Kraków, ale i te mniejsze również organizują takie przedsięwzięcia jak gra miejska.