Zdjęcia na szkle robią coraz większą furorę w dziedzinie aranżacji wnętrz.
Szkło z grafiką można wykorzystać na wszelakie sposoby, we wszystkich pomieszczeniach naszych domów.
Zdobią one sypialnie, salony, pokoje dziecięce, kuchnie, łazienki i przedpokoje, nadając im oryginalności, nowoczesności, estetyki i szczególnego charakteru.
Można je wykorzystać jako: wypełnienie frontów przesuwnych i uchylnych w garderobach i szafach, element dekoracyjny na ścianie zamiast fototapety, obudowę brodzika, blaty stołów, czy też wypełnienia przestrzeni między dolnymi a górnymi szafkami mebli kuchennych.
O ile jeszcze parę lat temu panele szklane z grafiką nie były dostępne dla każdego ze względu na ich bardzo wysoką cenę, o tyle na dzień dzisiejszy może sobie na nie pozwolić prawie każdy, gdyż realia się nieco zmieniły, tak samo, jak i sposób ich produkcji.
Najnowocześniejszym i coraz częściej praktykowanym sposobem umieszczania grafiki jest metoda wydruku cyfrowego za pomocą specjalnej do tego celu skonstruowanej drukarki UV. Sposób ten gwarantuje zachowanie jakości wydruku 1 : 1 oraz jego trwałość. Kolory nie blakną pod wpływem światła słonecznego, co niestety się zdarzało , gdy grafika była umieszczana na folii, która była podklejana pod szybę.
Jeśli planujemy zakup tego materiału musimy zacząć od wybrania zdjęcia, które ma być umieszczone na panelu. Tutaj mamy ogromny wybór, gdyż zasoby galerii z gotowymi zdjęciami są imponujące (nawet kilkadziesiąt milionów fotografii !). Aby ich przeglądanie nie pochłonęło mnóstwa czasu najlepiej zawęzić pole poszukiwań i ograniczyć się do danej kategorii, a mamy ich kilkadziesiąt do wyboru. Najpopularniejszymi są : rośliny i kwiaty, budynki i architektura, krajobrazy, abstrakcje i zwierzęta. Wybieramy jedną i szukamy tego jedynego, które spełni nasze oczekiwania. Później pozostaje tylko kwestia nadruku na panelu.
Kto jeszcze nie posiada paneli szklanych we wnętrzach swojego domu, a chce nadać im wymowny charakter powinien rozważyć ich zakup jak najprędzej.