Wybudowanie domu lub zakup mieszkania nie oznacza końca troski o zagospodarowanie własnej przestrzeni mieszkalnej. Można wręcz powiedzieć, że to dopiero połowa drogi. Powstałą, bądź zakupioną przestrzeń trzeba bowiem odpowiednio urządzić zakupując meble, dywany, karnisze, zasłony i oczywiście oprawy świetlne. Jest to bowiem niezwykle istotne, aby wnętrza, które mieszkamy odpowiadały nam swoim stylem i żebyśmy się w nich dobrze czuli.

Należy podkreślić, że wbrew pozorom stworzenie właściwych źródeł światła w naszych wymarzonych czterech kątach nie jest prostą sprawą. Należy wyważyć proporcje pomiędzy funkcją ozdobną i użytkową wszelkiego rodzaju żyrandoli i opraw. Niedopuszczalną rzeczą jest bowiem posiadanie ozdobnych żyrandoli, które nie dają wystarczającego światła, czy też na odwrót doświetlenie wnętrza z dużej żarówki wiszącej na gołych drutach. Konieczne jest wyważenie proporcji i umiejętne zastosowanie dostępnych obecnie technologii. Jednym ze sposobów na kompromisowe rozwiązanie tego dylematu są oprawy sufitowe led .

Dzięki nim mamy odpowiednie źródło światła płynące z estetycznych i funkcjonalnych opraw. Co więcej światło ledowe jest jednym z najbardziej ekonomicznych źródeł światła. Nie zużywa za dużo energii elektrycznej, a moc jego natężenia jest wystarczająca do realizacji wszystkich celów życiowych. Oprawy sufitowe led pozwalają też na dowolną aranżację punktów świetlnych, tak aby uzyskać ciekawy wizualnie efekt. Jeżeli dodatkowo dodamy niewielkie doświetlenie płaszczyzn bocznych możemy poprzez to uzyskać ciekawą grę światła i cienia, co tylko wzmocni walory estetyczne. Ciekawą propozycję jest również możliwość podświetlenia schodów za pomocą opraw ledowych.

W ten sposób każdy stopień będzie doskonale widoczny a reszta pomieszczenia nie będzie zalewana światłem z góry. Należy podkreślić, że zalety opraw ledowych są bardzo duże. Oprócz niewątpliwych korzyści ekonomicznych należy dodać możliwość ciekawych aranżacji wnętrz przy pomocy odpowiednio dobranych źródeł światła.