Przyjście na świat dziecka sprawia, że musimy przeorganizować nasze życie. Przez najbliższe lata wszystko kręcić będzie się wokół nowego członka rodziny. Trzeba więc dobrze przygotować się do przyjęcia dziecka w domu. Niezależnie od tego, czy dziecko posiadać będzie swój pokój, czy jedynie zagospodarujemy dla niego fragment pomieszczenia, konieczne jest zapewnienie dziecku miejsca do snu, kąpieli i przewijania.

Wiele osób bagatelizuje zakup przewijaka, twierdząc, że dziecko można przebrać w dowolnym miejscu. Przewijaki dla niemowląt znacznie ułatwiają jednak pielęgnacje dziecka, pozwalaj na bezpieczne i wygodne przewinięcie go. Przewijak może być częścią komody, oddzielnym stolikiem, lub nakładką, którą możemy umieścić na innym meblu. Jak wybrać odpowiedni przewijak? Kierujmy się przede wszystkim bezpieczeństwem i wygodą dziecka. Sprawdźmy, czy przewijak jest stabilny. Pamiętajmy, że jeśli mebel chwieje się, to po położeniu na nim dziecka będzie on jeszcze mniej stabilny. Czym jeszcze kierować się przy zakupie? Weźmy pod uwagę wymiary przewijaka.

Jeżeli ma on nam posłużyć nieco dłużej, pamiętajmy, że dziecko rośnie bardzo szybko. Zadbajmy więc, aby miał on nie tylko odpowiednią długość, ale i szerokość. Wysokość mebla musi być przystosowana do wzrostu rodziców, aby nie musieli się zbyt długo pochylać nad dzieckiem. Na koniec wybierzmy odpowiadający nam wzór i kolor. Przewijak może być wykonany z plastiku lub drewna, a także innych tworzyw. To, jaki wzór wybierzemy, zależy już tylko od nas samych i wystroju miejsca, w którym będziemy pielęgnować dziecko.