Na rynku nieruchomości w ostatnich latach dzieje się bardzo dużo. W miastach budowane są apartamenty, szeregówki i domy pod klucz. Ludzie często jednak decydują się na przeprowadzkę na obrzeża miasta lub wsie, aby uciec od zgiełku miasta.

budowa domów pod kluczNa rynku jest wiele ofert sprzedaży domów, warto jednak zastanowić się nad budową nowego, zaprojektowanego indywidualnie dla nas. To my decydujemy o liczbie i rozmieszczeniu pokoi czy też liczbie miejsc garażowych. Łatwiej też znaleźć działkę w pięknym otoczeniu. Decydując się na budowę domu należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania oraz przede wszystkim koszty. Budowa domów jest dużym przedsięwzięciem, wymagającym sporej wiedzy budowlanej i sporo wolnego czasu. Na szczęście firmy deweloperskie oferują gotowe domy pod klucz, energooszczędne lub pasywne.

Polecamy: budowa domów pod klucz Kraków – LitBud

Są one budowane w różnych technologiach. Ostatnio bardzo modne są domy szkieletowe, które są zdecydowanie tańsze, a ich budowa jest szybsza. Wiele osób jednak woli zbudować tradycyjny dom murowany, choć materiały z których będzie wybudowany mają dużo lepsze parametry niż tradycyjne cegły. Dodatkowo, jeżeli nie jesteśmy zapalonymi ogrodnikami, można zlecić firmie także wykonanie ogrodu. Firma budowlana będzie w stanie podać nam końcową sumę, jaką będziemy musieli zapłacić za nowe miejsce zamieszkania.

Budowa domów systemem gospodarczym może wydawać się tańsza, ale w praktyce zdarza się, że ostateczne koszty znacznie przewyższają te planowane. Jeżeli boisz się, że koszty są zbyt duże zapytaj w firmie budowlanej o opcję niewielkiego domu w cenie mieszkania.