Materiał minky, kilka lat temu pojawił się na naszym rynku i od razu szturmem wdarł się w serca mam. Co to jest minky? Jest to miękki polar lub pluszowa dzianina wykonana w całości z poliestru. Charakterystyczną cechą minky są kropki ( po ang. minky dots) wyglądające jak wypustki. Obecnie można już kupić materiały z wypustkami w kształcie gwiazdek, czy serduszek. Produkty minky są miękkie i sympatyczne w dotyku. Obecnie mamy bardzo wiele produktów z minky na rynku.

Najpopularniejsze produkty z minky dla dzieci i niemowląt to pościel, kocyki, szlafroczki, poduszki, kołderki, czy kapciuszki. Wielką popularnością cieszą się również maskotki. Misie, króliczki i słoniki z takiego materiału są cudowną maskotką dla naszego malucha. W końcu wszyscy chcemy, by były uszyte z materiału przyjemnego w dotyku. Innymi z niezaprzeczalnych zalet minki są jego właściwości oddychające, jest rozciągliwy. Najważniejsze jednak dla młodych rodziców jest to, że nie wywołuje u dzieci podrażnień. Został przebadany pod kontem substancji szkodliwych i otrzymał certyfikat Oeko – Tex, czyli gwarancję bezpieczeństwa. Więcej na http://minky24.pl

Kolejną zaletą minky jest możliwość prania w niskich temperaturach. Materiał możemy prać w 30 stopniach C. Szybko schnie i, co jest niezaprzeczalną zaletą dla wielu mam, nie trzeba a nawet nie wolno go prasować. Minky po prost się nie gniecie. Zaraz po praniu wygląda ładnie i świeżo. Musicie przyznać, że przy małym dziecku jest to niezaprzeczalny argument. Wszyscy wiemy w jakim tempie dzieci brudzą wszystko co znajduje się w zasięgu ich małych rączek.

Myślę, że z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że produkty minky są obecnie najpopularniejszymi produktami dla dzieci i niemowląt. Dorośli pozazdrościli dzieciom i obecnie można już kupić pościel z minky dla dorosłych, narzuty na łóżko czy firany. Minky przebojem zdobywa serca i szafy dzieci jak i dorosłych. Nie ma się co dziwić. Materiał ma naprawdę dużo zalet. Pięknie wygląda, jest niedrogi i łatwy w obsłudze. Czego można chcieć więcej?