Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka ekscytuje każdą przyszłą mamę. Niestety, powoduje też sporo stresu, zdezorientowania i jest sporym obciążeniem finansowym. Co powinno się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka?


Łóżeczko i pościel – to najważniejszy punkt wyprawki. W końcu dziecko musi gdzieś spać. Można zdecydować się na łóżeczko, kołyskę czy dostawkę do łóżka, która pozwala na bezpieczne spanie tuż obok malucha. Kołdra i poduszka dla niemowlaka również powinna znaleźć się na górze naszej listy. Kołdra i poduszka do łóżeczka to w zasadzie wszystko, czego potrzeba do łóżeczka. Ochraniacze lepiej sobie odpuścić, gdyż nie są zbyt bezpieczne. W każdym sklepie dziecięcym można znaleźć komplet kołdra i poduszka dla dzieci.

Zobacz więcej na: senna-sowka.pl/kategoria-produktu/poduszki-i-kolderki/

Po zakupie łóżeczka i pościeli, warto pomyśleć o karuzeli. Spokojna melodia uspokaja dziecko i ułatwia zasypianie. Karuzelę warto kupić jeszcze w ciąży i puszczać melodię trzymając karuzelę przy brzuchu. Dziecko, kiedy się urodzi będzie kojarzyło melodię i łatwiej się przy niej uspokoi. Będzie ją pamiętać jeszcze z brzucha.

Wyprawka dla niemowlaka nie musi być droga. Wiele rzeczy można kupić po przecenie lub odkupić używane. Warto też pamiętać, że noworodek nie potrzebuje wiele rzeczy. Wymyśle gadżety czy zabawki nie są koniecznością, przy kompletowaniu wyprawki. Z wielu rzeczy można zrezygnować lub poczekać z wydatkiem aż dziecko będzie dość duże, by w ogóle z tego korzystać. Dziecko na początku potrzebuje przede wszystkim ciepła i miłości. Drogie rzeczy nie mają dla niego znaczenia. Kompletując wyprawkę lepiej skupić się na radości, jaką nam to daje i na ekscytacji, jaką powoduje czekanie na malucha.