Wakacje w Giżycku które każdy zapamięta

Urlop, wakacje, a nawet zimowe ferie to nie tylko czas odpoczynku i zapomnienia o wszelkich problemach i obowiązkach. To również zbieranie wspomnień na przyszłość, szukanie przygód i wrażeń, które na długo pozostaną w ludzkiej pamięci. Dlatego jeśli jedziemy już gdzieś na wakacje, wybieramy miejsca, które nam takich wrażeń dostarczą. W przypadku urlopu na Mazurach warto na przykład wybrać Giżycko, które słynie nie tylko ze swoich walorów przyrodniczych, dostępu do jezior Niegocin [patrz ➡Wikipedia] i Kisajno, ale również ze względu na swój historyczny i rozrywkowy charakter.

Coś dla każdego

Zróżnicowanie atrakcji sprawia, że giżycka baza noclegowa co roku gości cały przekrój warstw i grup turystów. Przyjeżdżają tu i ludzie młodzi, szukający aktywnych atrakcji, rejsów żaglówkami, jeżdżenia na rowerze, pływania kajakami lub rowerami wodnymi. Przyjeżdżają rodziny z dziećmi skuszone spokojem i sielską atmosferą Giżycka. Trafiają tu także turyści w starszym wieku, którzy korzystają ze wspaniałego klimatu mazurskiej krainy jezior. Samo miasto oferuje atrakcje dla każdego, od wesołych miasteczek i placów zabaw, przez kluby, puby i dyskoteki, po spokojne wystawy fotografii, kulturalne spotkania, wieczory poetyckie, koncerty muzyczne i występy grup kabaretowych. W Giżycku znajduje się też kilka parków, gdzie można się przespacerować, dostępne są pomniki przyrody oraz atrakcje historyczne na czele z zamkiem krzyżackim (obecnie hotelem), wieżą ciśnień z tarasem widokowym na okolicę i mostem obrotowym. Coś dla siebie znajdzie tu więc każdy turysta, dzięki czemu wakacje będą jeszcze bardziej przyjemne.

Fundusze na wyjazd

Dobrze, ale w takim razie ile trzeba będzie zapłacić za takie niezapomniane wakacje? Okazuje się, że wcale nie tak wiele, ponieważ noclegi w Giżycku [patrz ➡Meteor] nie należą do szczególnie drogich. Przy odrobinie szczęścia można nawet znaleźć dwuosobowy pokój w cenie sześćdziesięciu złotych za nocleg, ale standardowe stawki kształtują się w okolicach 75-80 złotych za taki apartament. Oczywiście im wyższy standard, na przykład pokój w hotelu, tym z większą ceną należy się liczyć. Obniżyć koszty można rezygnując z eleganckich pokoi hotelowych na rzecz miejscówek w pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Można również wybrać opcję aktywnych wakacji na Mazurach i zdecydować się na tygodniowy rejs po jeziorach. Wtedy nocuje się zazwyczaj na jachcie, nie schodząc w ogóle na ląd, chyba żeby tylko pozwiedzać lub skorzystać z innych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>