Rowerowe trasy w okolicach Pogorzelicy

W gminie Rewal, niedaleko Niechorza, położona jest spokojna miejscowość uzdrowiskowa – Pogorzelica. Można by ją przez przypadek łatwo przeoczyć, bo schowała się w gęstym lesie, kawałek od klifowego wybrzeża Bałtyku {tu: wikipedia.org}. Lasy, które pocięte są gęstą siatką dróg i ścieżek, idealne nadają się na dłuższe oraz krótsze spacery. Z tego też powodu do Pogorzelicy chętnie przyjeżdżają rodziny z dziećmi, organizowane są tutaj także letnie kolonie i obozy harcerskie. Wielu gości przybywa tutaj, by skorzystać też ze specyficznego mikroklimatu Pogorzelicy. Organizowane są tutaj zabiegi kriogeniczne, kąpiele borowinowe czy różnego typu inhalacje.

Okolice Pogorzelicy znane są z tego, że chętnie wybierają je miłośnicy dwóch kółek. Na miejscu czeka na nas wiele tras, z których część jest dobrze oznaczona. Na przykład, na początek warto się wybrać na pętlę Leśnym Duktem, której długość to około 6,5 kilometra. Szlak rozpoczyna się i kończy przy dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Pogorzelicy. Dalej należy się udać na wschód, w kierunku ośrodka jeździeckiego. Widać stąd Jezioro Konarzewo. Dalej należy odbić w lewo, w kierunku centrum Pogorzelicy. Jadąc przez ulicę Wojska Polskiego, a następnie Słoneczną, ostatecznie trafiamy znów w rejony dworca kolejki wąskotorowej. W okolicach są jednak także i inne szlaki rowerowe, którymi warto się wybrać na wycieczkę. Kilka z nich zaczyna się w Niechorzu. Jest to na przykład Szlak Jeziora Liwia Łuża, który otacza wody jeziora. Jego długość to około 10 kilometrów, a po drodze można także zobaczyć stację kolei w Niechorzu. Dwie kolejne trasy to Szlak Rybołówstwa Morskiego oraz Szlak Śladami Historii Niechorza. Ciekawostką na terenie gminy Rewal jest działający tutaj system, przypominający systemy rowerów miejskich, działające w największych polskich miastach. Możemy wynająć rower w wypożyczalniach w Rewalu, Niechorzu lub Pobierowie i odstawić je na dowolnej stacji. Co więcej, Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie pobiera opłat za przewóz rowerów z wypożyczalni.

W Pogorzelicy i jej okolicach oprócz wielu atrakcji turystycznych, czeka na gości także doskonała baza noclegowa {Pogorzelica : meteor-turystyka.pl}. Możemy wybierać tutaj pomiędzy ośrodkami wczasowymi, pokojami gościnnymi, polem namiotowym a apartamentami lub domkami do wynajęcia. Pogorzelica oferuje noclegi w wielu obiektach przez cały rok, nie jest więc to typowa, sezonowa miejscowość nadmorska. Na miejscu działa także kilka dobrych obiektów gastronomicznych, gdzie tanio i smacznie zjemy śniadania i obiady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>