Relaks na łonie natury w Sławie

Przed każdym planującym wakacyjny czas nad wodą staje ogromny dylemat. Morze Bałtyckie, Mazury, a może coś mniej znanego, mniej obleganego, bardziej dziewicza ziemia. Tej opcji odpowiada Pojezierze Sławskie, region znajdujący się w środkowo-zachodniej części Polski. Szeroka baza noclegowa (➟meteor-turystyka.pl/noclegi,slawa,0.html) pozwala na swobodny wybór zakwaterowania bez względu na standard turystyczny. 

Największym akwenem jest tutaj Jezioro Sławskie, cenione przez żeglarzy, kajakarzy i zwolenników wypoczynku na świeżym powietrzu. Liczne wyspy, półwyspy, a także zatoczki w ciekawy sposób urozmaicają linię brzegową tego pięknego akwenu. Warto wspomnieć, że jezioro ma powierzchnie 854 ha, co sprawia, że jest największym w południowo-zachodniej Polsce. Żyje tu wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt, szczególnie ptaków wodno-błotnych. To miejsce jest więc gratką dla ornitologów, nic więc dziwnego, że zostało objęte systemem Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

W okolicy znajduje się około 25 ośrodków wypoczynkowych, oferujących mnogość atrakcyjnych pokoi w przystępnych cenach. Wiele z nich umiejscowionych jest w okolicznym miasteczku – Sławie. Kościoły, odrestaurowany pałac, przyciągające wzrok kamieniczki, to wszystko okraszone ogromem zieleni, zajmującej poczesne miejsce w miejskiej infrastrukturze sprawia, że miejsce jest bardzo urokliwe i trudno się w nim nie zakochać. Wieczorne spacery wzdłuż pięknego rynku czy też ciągnącego się na 45 ha parku miejskiego sprawią niewątpliwą przyjemność wszystkim spragnionym spokojnego wypoczynku. Punkty gastronomiczne zaopatrzone w świeże produkty,przyciągają turystów zapachem i smakiem, oferta jest nader kusząca, gdyż lokale oferują konkurencyjne ceny, o których nad Bałtykiem czy na Mazurach można tylko pomarzyć.

W miasteczku organizowanych jest wiele imprez okolicznościowych, w tym także koncerty, festiwale czy jarmarki z tradycyjnymi okolicznymi produktami. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku płci czy wyznania. Mimo że Sława nie jest tak sławna, jak wskazywałaby na to jej nazwa, to z pewnością na to zasługuje. Malownicze położenie nad wielkim Jeziorem Sławskim w otoczeniu pięknych lasów o oryginalnym i wspaniałym klimacie pozwala na pełny relaks. Z czystym sercem można też stwierdzić, że nie będzie to jednorazowa wizyta, miasteczko swoją urokliwością potrafi rozkochać w sobie każdego. Jeśli raz się tutaj zawita, trudno będzie nie uczynić tego ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>