Na naukę nigdy nie jest za późno – Ryn

Wiele osób na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku wybiera nadmorskie miejscowości. Można w nich oczywiście odnaleźć spokój i ciszę, tak jak zrobiliśmy to w Mikoszewie. Jednak dzisiejszym wpisem, chcemy zachęcić Was do podróży na Mazury.

Ryn to niewielkie miasteczko o charakterze letniskowym, znajdujące się w województwie warmińsko-mazurskim. Największym skarbem miejscowości jest rzecz jasna położenie nad dwoma Jeziorami, Ryńskim i Ołów. Oba są wspaniale zagospodarowane pod względem turystycznym, zapewniają też mnóstwo atrakcji w okresie letnim. Jak na mazurskie miasteczko przystało w Rynie możemy żaglować, nurkować, jeździć na rowerach wodnych czy najzwyczajniej w świecie pływać.

Wypoczynek w Rynie najlepiej jednak wykorzystać na naukę zupełnie nowych rzeczy. Na miejscu znajduje się szkoła płetwonurków. Razem z nią można odkrywać skarby podwodnego świata miasteczka. Godna polecenia z kolei dla żeglarzy jest przystań wodna dla żaglowców Ekomarina. Warto bowiem wspomnieć, że z Jeziora Ryńskiego można dostać się praktycznie do każdego zakątka Kraina Tysiąca Jezior. Przestrzeń wokół pomostu jest świetnie zagospodarowana. Znajdują się tu liczne sklepy i lokale gastronomiczne. Godne polecenia są zwłaszcza te serwujące regionalne mazurskie dania.

W miasteczku znajdziemy też interesujące noclegi. Możemy nocować w starym pokrzyżackim zamku z XIV wieku przerobionym dzisiaj na pokój. Wolne miejsca noclegowe znaleźć tez można w starych gościńcach u brzegu Jeziora. Baza noclegowa opiera się też na pokojach prywatnych. Rezerwując miejsce, dobrze jest sprawdzić dokładne położenie obiektu. Tak, by znajdowały się one maksymalnie blisko linii brzegowej jezior.

Górujący nad miastem zamek krzyżacki to nie jedyna pozostałość po dawnych mieszkańcach. Do dzisiaj pozostała po nich winnica. Krzyżacy po odpowiednim tarasowym ukształtowaniu terenu przekonali się, że klimat w Polsce jest zbyt zimny na uprawę winorośli. Dzisiaj w odrestaurowanym zamku mieści się luksusowy hotel. Jest on jednak udostępniony do zwiedzania dla turystów. Warto zajrzeć do funkcjonującej w hotelu restauracji i zasmakować pysznej mazurskiej rybki. Na terenie Ryna nie brak zresztą lokali gastronomicznych serwujących specjał mazurski, rybkę. Nie brak również miejsc, gdzie można zjeść tanio, dobrze i zdrowo, wyłącznie z regionalnych produktów. Na terenie Ryna wśród zabytkowych budowli zobaczyć można Wieże Ciśnień, wiatrak typu holenderskiego oraz Stary Młyn. W okresie letnim dla turystów organizowanych jest mnóstwo imprez kulturalnych i sportowych. Osoby potrzebujące samotności mogą wybrać się w piesze spacery świetnie wytyczonymi szlakami turystycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>