Mikoszewo jako bałtycka oaza spokoju

Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej Polaków wybiera wczasy z dala od miejskiego zgiełku i wszechobecnych tłumów. Nie każdy, po bardzo męczącej pracy, ma ochotę na dodatkowe bodźce i ekscytujące doświadczenia podczas wytęsknionego i długo wyczekanego urlopu. Bardzo często zamiast zapchanych do granic kurortów i luksusowych obiektów hotelowych, wybieramy niewielkie i położone z dala od zgiełku małe wioski i miejscowości letniskowe. Tylko wówczas można mieć pewność, że wyczekiwany urlop spędzimy dokładnie tak, jak tego chcemy. Zarówno nad morzem jak i w górach mnóstwo jest miejsc, gdzie baza noclegowa i oferta gastronomiczna stoją na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy się nieco rozejrzeć i popytać znajomych, którzy co jakiś czas wyruszają w Polskę w poszukiwaniu nowych wrażeń. Z pewnością zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie polecić miły i niedrogi rejon wypoczynkowy.

Wśród wielkich i czasem bardzo luksusowych kurortów położonych nad Morzem Bałtyckim można wymienić kilka, które pretendują raczej do miana oazy spokoju niż do turystycznego Eldorado. Z pewnością jedną z takich niewielkich, aczkolwiek niezwykle uroczych miejscowości jest Mikoszewo. Ta niepozorna wioska położona jest na pięknym terenie Żuław Wiślanych (https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBu%C5%82awy_Wi%C5%9Blane) i jeszcze do niedawna uchodziła za miejscowość typowo rolniczą. Od kilku lat tendencja ta ulega zmianie i do Mikoszewa zaczynają przyjeżdżać zarówno miłośnicy spokoju, jak i wielbiciele ptactwa i wszelkiej natury nietkniętej ręką człowieka. To właśnie na północ od Mikoszewa założono około 25 lat temu rezerwat, który jest dziś miejscem wylęgowym dla niezliczonych gatunków ptaków. Nic zatem dziwnego, że Mikoszewo trzyma w zanadrzu noclegi głównie dla ornitologów i wielbicieli biologicznych ciekawostek (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,mikoszewo,0.html). To właśnie w tej miejscowości każdego roku odpoczywają niezliczone rzesze ptaków, które na zimą dolatują do nieco cieplejszych regionów. Z pewnością jest to widok niezwykły i jedyny w swoim rodzaju, który warto obejrzeć chociaż jeden raz w życiu.

Mikoszewo to mała miejscowość z wielką duszą, której trzonem są niezwykli i bardzo serdeczni mieszkańcy. To jedno z niewielu miejsc nad Bałtykiem, gdzie naprawdę można się poczuć jak w domu. Wystarczy tylko spakować walizkę i pojechać tam na weekend. Z pewnością będzie niezapomniany i pełen wrażeń, choć spokojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>