Jaskinia Niedźwiedzia w okolicy Lądka-Zdroju

Z województwa lubuskiego i miejscowości Sława (o której pisaliśmy w narynekmarsz), zabieramy was na Dolny Śląsk. Po wielu latach zaniedbań region ten zaczął promować się poprzez swoją historię oraz różnorodność przyrodniczą. Żaden inny region w Polsce nie może poszczycić tak bogatą przeszłością i tak pięknymi okazami przyrody. Dowodem na wyjątkowość tego regionu jest stale rosnąca wśród międzynarodowych turystów popularność. Trzeba jednak zaznaczyć, że podobnie jak wiele innych regionów, także i to województwo jest podzielone na szereg mikroregionów. Różnice pomiędzy subregionami są na tyle duże, że można mówić o niepowtarzalnej różnorodności.

Turystyka

Szczególnym przykładem na naturalną wręcz odrębność i wyjątkową turystyczną atrakcyjność jest Kotlina Kłodzka. Wystarczy spojrzeć na mapę by domyślić się, jak odmienny od reszty jest ten wciśnięty w terytorium Czech kawałek polskiej ziemi. Nawet sama Ziemia Kłodzka nie jest jednorodna. Można tu zarówno skorzystać z uroków miasta w stolicy mikroregionu – Kłodzku, jak i odpocząć od zgiełku miasta w pięknych "okolicznościach przyrody", jak choćby w Lądku-Zdroju (zgromadzony zasób noclegów w Meteor). To właśnie nigdzie indziej tylko tutaj kumuluje się wszystko to, co w Dolnym Śląsku najpiękniejsze – historia, bogactwo przyrody oraz kulturowe wpływy Czechów oraz Niemców i Polaków. Chcąc poczuć prawdziwy smak Kotliny Kłodzkiej (więcej informacji w wikipedii), dobrze jest skorzystać z bazy noclegowej dostępnej w Lądku-Zdroju. Ta uzdrowiskowa miejscowość pozwoli ale skutecznie odzyskuje swój dawny blask i przywraca to czym przez wiele wieków przyciągała do siebie odwiedzających.

Jaskinia Niedźwiedzia

Jedną z pereł w turystycznej koronie jest niewątpliwie Jaskinia Niedźwiedzia. Znajduje się ona nieco na południe od Lądka-Zdroju, blisko granicy Czech. Jest to szczególne miejsce nie tylko w skali naszego kraju ale także całego świata. To właśnie tutaj znaleziono skamieliny ogromnych, prehistorycznych zwierząt, pośród których królował niedźwiedź. Tym samym zwiedzania jest swoistym przejściem do dawnych odległych czasów. Chętni na zwiedzanie mogą skorzystać ze ścieżki, na której możliwe jest podziwianie stalaktytów oraz stalagmitów, a także co warte zaznaczenia – wyjątkowo urokliwe kaskady oraz draperie. Zejście do tego prehistorycznego świata to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

2 myśli na temat “Jaskinia Niedźwiedzia w okolicy Lądka-Zdroju”

  1. Jaskinia Niedźwiedzia to na razie jedyna jaskinia w której byłam, ale bardzo mi się tam podobało, zresztą tak ja i w Lądku Zdroju

  2. Lądek Zdrój to ciekawa miejscowość, dobrze odnajdą się w niej entuzjaści aktywnego spędzania czasu, ja właśnie rezerwuję nocleg w pobliżu, na pewno wpadnę do Niedźwiedziej;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>